processor

Як вибрати процесор? На що звернути увагу?

Процесор є ключовою ланкою в складі сучасного комп’ютера. Якщо раніше всі завдання, які він виконував, це обробку команд і служб операційної системи, то зараз від нього потрібно набагато більше. У сучасному світі значно розвинулася ігрова індустрія: з’явилися проекти, здатні задіяти велику кількість ядер і потоків. Що стосується робочих додатків, вони також змінилися і тепер вимагають більш серйозних обчислювальних потужностей.

З одного боку, вибір офісного, домашнього або ігрового процесора – не такий вже й складне питання. Однак, вам обов’язково потрібно визначитися з потребами, трохи орієнтуватися в характеристиках і цінових діапазонах. Тому, варто трохи розібратися в цьому питанні, щоб не переплатити зайвого і зрозуміти, який процесор краще купити для ваших цілей.

Давайте розберемося з цим питанням разом. Тут не буде порівняння процесорів, предметних рекомендацій, ми лише акцентуємо увагу на загальну картину ринку процесорів в 2020 році і дамо кілька порад про те, на що потрібно звернути увагу при виборі.

Загальна продуктивність комп’ютера

processorБагато хто вважає, що процесор не сильно впливає на загальну потужність ПК. Однак, він дійсно є ключовою ланкою серед усіх комплектуючих. Адже, марно мати швидкісний SSD, якщо у вас двоядерний процесор. В цьому випадку ви просто не відчуєте приріст від швидкого накопичувача через те, що такий ЦПУ не здатний оперативно обробити навіть найпростіші команди. Те ж саме стосується візуальної частини: наприклад, який сенс від високопродуктивної відеокарти, якщо ваш ПК постійно зависає. Тому, абсолютно в будь-яких завданнях потрібно потужний процесор, інші комплектуючі лише доповнюють його.

Як влаштований процесор?

Якщо розібрати фізична будова ЦП, то ось з чого воно складається:

  • Кришка, яка захищає внутрішній кристал і інші елементи
  • Ядро
  • Підкладка, до якої кріпляться всі деталі
  • Кеш-пам’ять
  • Сокет – роз’єм, яким процесор кріпиться до материнке.

Кількість ядер

Якщо розмежувати кількості ядер по різних сегментах, то бюджетні отримають приблизно 2-4 ядра, середній сегмент – 6-8, і преміальний – 8-16 ядер. Існує думка про те, що чим більше ядер – тим краще. Однак, є в цьому питанні один нюанс: програми, які не вміють розподіляти навантаження по ядрах, працюватимуть швидше на двоядерному процесорі з більшою тактовою частотою, ніж на 4-х ядерному, але не так часто. Виходячи з цього, тактова частота не є основним показником при визначенні продуктивності процесора. Не можна однозначно відповісти, яка частота краще, однак, час і ринок все ж диктують свої правила і стандарти. Тому, оптимальної тактовою частотою вважається мінімум 3 ГГц з 4-потоковим процесором.

Тип і частота підтримуваної оперативної пам’яті

Частота оперативної пам’яті теж впливає на швидкість роботи ПК. Чим вище цей показник (вимірюється в мегагерцах), тим швидше інформація передається на обробку. Однак розглядаючи питання ОЗУ, потрібно мати на увазі характеристики не тільки процесора, але і материнки. Підтримувана частота і тип ОЗУ повинні збігатися як у ЦПУ, так і у системної плати.

На що не варто звертати увагу?

intel-amdДля багатьох визначальним фактором при виборі процесора є їх виробник. Хтось вважає за краще процесори однієї фірми, хтось інший. Головними конкурентами в цій сфері є Intel і AMD. При порівнянні процесорів з однаковою частотою і кількістю ядер – Intel виграють. Однак, AMD перемагають в співвідношенні ціна / якість.

Тому, якщо стоїть питання про те процесор якого виробника вибрати, то немає сенсу сумніватися, потрібно дивитися за якісними характеристиками і ціною, а не за логотипом, нанесеному на процесор.

Загальні рекомендації по вибору процесора

  • Визначтеся, які завдання буде виконувати ваш процесор. Якщо в звичайному режимі у вас працює близько двох ресурсоємних програм, то краще купити 2-ядерний процесор з високою частотою. Якщо ви користуєтеся багатьма програмами одночасно, то краще купити багатоядерний процесор тієї ж архітектури, навіть якщо частота в ньому буде меншою.
  • Якщо ПК вам потрібен не для наворочених ігор, то ви можете заощадити на покупці відеокарти, купивши гібридний процесор (з вбудованою відеокартою)
  • Не женіться за новинками, вони, як правило всього відсотків на 10-20 швидше попередників. А це майже непомітно у повсякденній роботі, зате вони значно дорожче коштують, а іноді ще й вимагають заміни материнки.
  • Вибираючи потужний ЦП, враховуйте, щоб вистачило потужності вашого блоку живлення виходячи з споживаної потужності процесора і всього системного блоку в цілому.

Більш індивідуально підійти до питання вибору процесора можуть наші технічні фахівці.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Обратный звонок