Відеокарта в ноутбуці, як і в настільному ПК відповідає за обробку графіки і вивід картинки на екран. Це не тільки розрахунок виведення графіки, а й здійснення неграфічних обчислень, а значить – допомога в обробці даних центрального процесора і підвищення продуктивності системи в цілому.
Отже, чим потужніша відеокарта в ноутбуці, тим більше завдань на ньому можна вирішувати: редагування фотографій, відео, 3D-моделювання та навіть складні математичні розрахунки.
Всі відеокарти бувають двох видів: інтегровані і дискретні. Відеоадаптери, вбудовані в материнську плату, називаються інтегрованими. Звичайно, цю деталь замінити неможливо, і доведеться миритися з наявним якістю зображення. Однак, це не означає, що інтегровані графічні карти дають погану картинку. Такої потужності цілком достатньо для офісних комп’ютерів, які не призначені для роботи з відео або складною графікою.
Дискретні відеокарти – ідеальне рішення для всіх геймерів. Вони являють собою деталь, яку встановлюють в материнську плату окремо. Саме такі карти є найпопулярнішими.
На що звернути увагу при виборі?
Існує кілька параметрів, від яких залежать можливості відеокарти:
- процесорозалежність
- сумісність з материнською платою
- особливості харчування
- графічний процесор
- тип і обсяг пам’яті
- роз’єми
- системи охолодження
Яку відеокарту вибрати для простого комп’ютера?
Якщо графічний редактор потрібен для простого комп’ютера, офісної роботи, то можна сміливо брати бюджетну відеокарту. Недорога відеокарта – зовсім не ознака того, що вона погана для роботи. Також, не варто витрачатися на дорогу карту власникам комп’ютерів з невеликою діагоналлю і дозволом екрану.
Адаптери середнього класу підходять для дисплеїв діагоналлю 22 дюйма і більше. Перше правило вибору – перевірити материнку на наявність необхідного слота під відеоадаптер. Щоб дізнатися основні характеристики відеокарти, яку належить замінити, потрібно зайти в меню Пуск – Панель управління – Диспетчер пристроїв – Відеоадаптери.
Геймерські відеокарти
Купити хорошу ігрову відеокарту – задоволення не дешеве. Іноді її ціна в десятки разів перевищує вартість бюджетного відеоадаптера. Тому, щоб не викинути гроші на вітер, важливо враховувати всі вимоги до цієї категорії графічних карт.
Головна вимога для ігрової відеокарти – баланс пропорційно потужних параметрів відеоадаптера і самого комп’ютера. Хороші ігрові відеокарти оптимізовані під високу частоту кадрів і високу роздільну здатність дисплея, завдяки чому створюється реалістичність деталей.
В цілому, перед покупкою відеокарти, варто визначитись з тим, для яких цілей вона потрібна. І якщо для користувача немає принципового значення, якя компанія створила чіп, то з’являється можливість вибору серед десятків графічних адаптерів, більшість з яких може служити ігровими, а значить відповідає всім найжорстокішим технічним вимогам.
Більш детальну консультацію щодо вибору відеокарти ви можете отримати, зв’язавшись з нашими технічними фахівцями.
0 Comments