wi-fi

Погана швидкість Wi-Fi? Що робити, щоб інтернет працював краще?

У сучасному світі дуже важливу роль у всіх сферах життя зіграла інформаційна комп’ютерна мережа Інтернет. Він настільки щільно увійшов в наше життя і для більшості став просто необхідним. Наприклад, багато користувачів працюють або просувають свій бізнес за допомогою мережі Інтернет. Тому, не дивно, що для досягнення поставлених завдань необхідно стійке високошвидкісне підключення до Інтернету, яке дозволяє працювати швидко без затримок і шкоди бізнесу.

скорость интернетаОднак, домогтися максимальної швидкості Інтернету вдається не завжди, а сьогодні по-особливому складно. У зв’язку з вимушеним карантином в Україні, майже всі комерційні та державні установи перевели свою роботу в віддалений режим. Отже, всі ті, хто працюють будинку стали споживати більше інтернет-трафіку. Крім цього, всі члени сім’ї також опинилися вдома: хтось займається дистанційним навчанням, а хтось просто дивиться новини чи фільми. У будь-якому випадку, навантаження на мережу зросла в кілька разів.

Багато інтернет провайдери заявляють, що за період карантину обсяг переданих даних виріс приблизно в 4 рази. Тому, компанії приступають до розширення каналів і зміцнення своєї інфраструктури.

Чому ж Wi-Fi працює повільно і як це виправити?

  • Перевірте технічні характеристики свого маршрутизатора.
    Багато провайдерів можуть забезпечити швидкість з’єднання до 1 Гбіт / с. Однак, при виборі такого провайдера необхідно враховувати пропускну здатність домашнього роутера. Він цілком собі може не підтримувати таку швидкість. Тому перед тим, як купувати роутер, потрібно переконатися, що він зможе забезпечити той максимум швидкості, який обіцяє інтернет провайдер.
  • Ще однією можливою причиною поганого інтернет-з’єднання може бути ліміт швидкості, оператори провайдера могли його підвищити в рамках антикризових заходів. Це питання ви можете задати, звернувшись в службу підтримки вашого постачальника послуг.
  • Неправильне розташування Wi-Fi роутера. Якщо у вас щільні стіни або велике приміщення, то бездротове покриття дійсно буде поганим. Тому, спробуйте розташувати роутер якомога ближче до того місця, де ви найчастіше використовуєте мережу.
  • Кабель – найкраще рішення. Всі ми звикли до бездротового з’єднання, адже це зручно і практично. Однак, якщо вдома працювати ще довго, а швидкість інтернету потрібна вже зараз, ви можете прокласти до свого робочого місця Ethernet-кабель і підключити до нього безпосередньо свій пристрій.
  • Причиною повільного інтернет-з’єднання може бути також зараження вірусами вашого пристрою, а можливо навіть тільки браузера. Тому, варто перевірити гаджет на наявність вірусів і «почистити» його за допомогою антивірусних програмних забезпечень типу ESET Nod32, Bitdefender, Avast і тд.
  • Нерідко погана швидкість інтернету може бути зумовлена використанням застарілої версії браузера. Спробуйте оновити його, або ж замінити іншим.

скорость интернета

Як правильно перевірити швидкість завантаження домашнього інтернету?

  1. В першу чергу необхідно протестувати і порівняти швидкість при підключенні до Wi-Fi і безпосередньо підключивши кабель до свого ноутбука. Таким чином можна виключити вплив роутера на з’єднання.
  2. При тесті швидкості вимкніть всі торренти, скачування, оновлення та інші програми, які використовують інтернет.
  3. Переконайтеся, що на вашому пристрої немає вірусів. Перевірте швидкість також на інших пристроях.
  4. Якщо з перших трьох пунктів вам не вдається усунути проблему, варто подзвонити своєму інтернет провайдеру і заявити, що швидкість інтернету не відповідає вашим тарифним планом.
  5. Якщо при підключенні безпосередньо все працює, справа дійсно може бути в роутері. Тоді потрібно перевірити його налаштування. У цьому вам можуть допомогти наші технічні фахівці.

Тому, великий потік користувачів, звичайно, значно збільшив трафік та створив проблеми зі швидкістю. Однак, не можна виключати той факт, що ви використовуєте застаріле або несправне обладнання, і вимушена ізоляція – відмінний привід його замінити.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Обратный звонок