microsoftucraine

Microsoft Україна – плани на технології майбутнього і безпеку через 10 років

Генеральний директор “Мicrosoft Україна” Ян Пітер де Йонг поділився своїм баченням на найближчі 10 років. Життя буде змінюватися кардинально завдяки IT-гігантам, технології змінюють наше життя. До речі, Ян Пітер де Йонг, встав на чолі “Мicrosoft Україна” на початку цього року.

Чому ви поміняли діяльність і пішли з астрономії?

microsoft-ukraineЯ захоплювався астрономією. Я дивився на дуже далекі галактики, спостерігаючи найраніші фази існування Всесвіту, і не спав, бо це було настільки приголомшливо. Але мені не вистачало того взаємодії з колегами і із клієнтами, тієї динаміки, можливості досягати цілей і впливати на розвиток цілої країни, яка є зараз.

Поговоримо про Microsoft. Які продукти вважає найважливішими для свого розвитку в найближчі роки?

Сьогодні Microsoft зосереджений на наданні своїм клієнтам допомоги в проведенні цифровий трансформації. Ми надаємо їм необхідні для цього інструменти, такі як “хмара” і штучний інтелект. Наприклад, в сусідній Польщі ми допомогли з трансформацією податкового управління. З нашою допомогою у нього з’явилася платформа для подачі податкових декларацій через інтернет. Такий формат зручний для всіх. Громадяни можуть заповнювати декларації в зручний час, не виходячи з дому, а крім того мають можливість подивитися свої дані за минулі роки. А службовцям, в свою чергу, не доводиться мати справу з купою конвертів і паперів. А якщо підключити до роботи штучний інтелект, здатний аналізувати дані і виявляти в них все дивацтва і нестиковки, то з його допомогою можна істотно скоротити кількість помилок в деклараціях і знизити ймовірність шахрайства.

Це відмінний приклад цифровий трансформації, що полегшує взаємодію між державою та її громадянами, але мені більше подобається інший.

Сільське господарство і Microsoft

Я говорю про точне землеробстві. Про супутниках, здатних робити докладні знімки поверхні планети. Використовуючи ці зображення, а також зонди в землі і дронів ми можемо надати фермеру чітку картину вологості грунту на поле. Володіючи цими даними, а також трактором з GPS і пристроєм для точної посадки насіння, він може висаджувати зерна з більшою ефективністю, підбираючи для них ділянки з кращими умовами. Адже одним потрібно більше вологий ґрунт, а іншим – більш суха. Це дозволить не тільки підвищити врожайність, але і скоротити використання пестицидів, оскільки хвороби рослин виникають, коли ті розвиваються в некомфортних умовах, наприклад, при дуже високій вологості.

В Україні, яка славиться своєю сільськогосподарською продукцією, це відкрило б великі можливості. Більш того, працюючи з місцевими фермерами, ми виявили, що тут для зрошення полів витрачається багато води і палива. Але точно знаючи вологість грунту, і маючи надійний прогноз погоди на кілька днів, ці витрати теж можна скоротити. У нас вже є досвід впровадження подібних технологій в інших країнах, і ми сподіваємося, що перші пілотні проекти в Україні стартують вже наступного літа.

Чи робить ставку, Microsoft, на співпрацю з урядами і фермерами? Раніше компанія була більше відома продуктами для більш широкої аудиторії, на кшталт ОС Windows або Xbox?

Це частина нашої власної трансформації. Років 6-7 тому ми зрозуміли: яким би гарним не було портфоліо, про який ви згадали, ми можемо прагнути до більшого, надавати більше впливу. Тому ми стали перетворюватися самі.
На початку 2020 го на світ вийде браузер Edge Chromium. Яким аргументом ви б спонукали користувачів відмовлятися від Chrome, який є абсолютним лідером ринку, на користь нового браузера Microsoft?
Я б сказав, що Chromium об’єднає в собі краще від двох світів: досвід Microsoft в створенні браузерів і гідності вільного ПЗ. Кінцевому споживачу це дасть більше гнучкості в можливості вибору девайса, на якому можна буде користуватися браузером, а також більш часті оновлення, спрямовані на підвищення безпеки і функціональності.

Нещодавно Microsoft провів в Японії експеримент, на місяць запровадивши 4-денний робочий тиждень для співробітників. Як ви вважаєте, чи дійсно компаніям варто відмовитися від 5-денного робочого тижня на користь скороченого варіанту?

Я думаю, що багато компаній в майбутньому зможуть справлятися з роботою за 4, а то і за 3 дні, якщо нададуть своїм співробітникам відповідні інструменти. Штучний інтелект і роботизація можуть зняти з людей частину навантаження, залишивши їм ті завдання, вирішення яких вимагає винахідливість і креативного підходу. Так що з правильними технологіями скорочення робочого тижня можливе. Однак є одна важлива “але”. Я вважаю, що технології розвиваються дуже швидко. Щоб встигати за всіма змінами, ці 1-2 вільні дні не повинні бути вихідними. Їх треба буде присвячувати навчанню і розвитку.

 

Які технології та гаджети стануть “гарячою темою” наступного року?

Наступний рік принесе неймовірні зміни, і вони будуть цілком відчутні. В основі технологій і рішень будуть лежати доповнена реальність і штучний інтелект, об’єднавши, які можна отримувати неймовірні продукти. Вже сьогодні існують додатки, які не тільки можуть виводити на екран вашого смартфона назви зірок і сузір’їв, але навіть знаходити летить в небі літак і видавати дані про нього. Досить просто навести на нього камеру, і ви дізнаєтеся, звідки він вилетів, куди прямує і коли туди прибуде. Це приклади доповненої реальності – додаткового шару поверх нашої реальності.

У Microsoft є бачення того, як ця технологія може принести користь, наприклад, тим же фермерам. За допомогою окулярів HoloLens і доповненої реальності вони зможуть бачити, яка хвороба вразила рослини на полі. Або уявіть інженера на підприємстві, якому потрібно замінити певну трубу. На окуляри можна вивести план будівлі і розташування інженера, а також відзначити ту саму трубу, яка потребує заміни. Подібним чином вони можуть допомогти і медикам, і поліцейським.
Однак компаніям важливо пам’ятати, що при створенні таких технологій на чільне місце потрібно ставити приватність і безпеку. Microsoft дотримується і інших принципів: справедливості, всеосяжність, надійності та прозорості. Це означає, що перед цими технологіями все люди повинні бути рівні, вони повинні бути доступні кожному, не можна допустити, щоб вони ламалися або були схильні до злому, а пропоновані рішення повинні бути обґрунтованими.

hololens

Ще 10 років тому було важко уявити, що люди в усьому світі будуть жити в соцмережах. Яка інновація, яка сьогодні тільки зароджується, так само сильно змінить життя кожної людини в наступні 5-10 років?

Це буде штучний інтелект. Це факт? що штучний інтелект – неймовірно потужна технологія. Вона вже впливає на медичну і транспортну галузі, сприяє поліпшенню екології. В майбутньому її розвиток тільки прискориться. Вона посприяє прогресу персоналізованої медицини, націленої на кожну людину індивідуально. Вона допоможе скоротити трафік і рівень шкідливих викидів. І може бути навіть з її допомогою речі стануть більш довговічними, оскільки штучний інтелект зможе передбачати поломки до того, як вони відбудуться. Та й отримувати комплектуючі буде легше, якщо задіяти 3D-друк. Наприклад, якщо в вашому автомобілі поламається якась деталь, то її можна буде не везти з іншої країни, а надрукувати прямо тут, в Україні. Переваги цього невичерпні.

Ми дякуємо Яну Пітеру де Йонгу за пізнавальне інтерв’ю. І в свою чергу, обіцяємо стежити за розвитком Мicrosoft Україна і допомагати розвиватися нашій країні!

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Обратный звонок