Wi-Fi 6

Wi-Fi 6: що це таке? І чи варто переходити?

Стандарт Wi-Fi 6, також відомий як 802.11ах, це нове покоління Wi-Fi і черговий крок на шляху до нових досягнень та інновацій.

Чому Wi-Fi 6?

Компанія Wi-Fi Alliance використовує термін Wi-Fi 6 для позначення стандарту IEEE 802.11ах, що означає стандарт Wi-Fi шостого покоління. Це було зроблено для спрощення рекламних оголошень і підвищення ефективності позиціонування стандарту 802.11ах. Або, простіше кажучи, таку назву стандарту більш зрозуміле для широкої аудиторії.

Переваги Wi-Fi 6

Завдяки Wi-Fi 6 підприємства зможуть підтримувати нові додатки на наявній інфраструктурі бездротових локальних мереж і одночасно обслуговувати старі додатки на більш високому рівні. Це дає можливості для розвитку нових бізнес-моделей і підвищення рівня впровадження Wi-Fi.

Wi-Fi 6 – це досить якісний стрибок у порівнянні з попередниками завдяки наступним ключовим інновацій:

  • Множинний доступ з ортогональним частотним розділенням (OFDMA) – це технологія, яка дозволяє підвищити щільність модуляції і збільшити швидкість більш ніж на 35%. Таким чином, OFDMA підвищує ефективність і мінімізує затримку сигналу.
  • Спільна робота MU-MIMO і OFDMA. У Wi-Fi 5 технологія MIMO дозволяла транслювати дані чотирьом клієнтам. У Wi-Fi 6 число можливих підключень збільшили до восьми.
    Системи MU-MIMO спільно з OFDMA допоможуть організовувати багато користувачів передачу даних зі швидкістю до 11 Гбіт / с по низхідній лінії зв’язку.
  • Функція Target Wake Time. Вона дозволить пристроям переходити в режим сну і виходити з нього за розкладом. Також, функція визначає, коли гаджет працює, а коли ні. І якщо він за якийсь проміжок часу не здійснював ніяких дій, то Wi-Fi підключення автоматично призупиняється, що економить заряд батареї і зменшує завантаженість мережі.

Новий Wi-Fi 6 має багато переваг у порівнянні з попередніми бездротовими протоколами. Як і у всіх попередніх версіях, у кожної була найкраща швидкість і безпеку, що відчувалося при кожному оновленні.

wi-fi-6

Чи варто переходити на Wi-Fi6?

Залежно від того, наскільки завантажений офіс або підприємство, вам може не знадобитися оновлення роутера і Wi-Fi адаптерів, якщо не потрібна вища швидкість і безпеку.
Однак, якщо у вас старіший маршрутизатор Wi-Fi 4, оновлення до нового пристрою буде великою перевагою.

Де знайде застосування Wi-Fi 6?

Розробники запевняють, що технологія буде корисна при розгортанні Wi-Fi мереж з високою щільністю. Окремі рішення, наприклад MU-MIMO і OFDMA поліпшать якість зв’язку в громадському транспорті, корпоративному середовищі, торгових залах і інших великих приміщеннях. Однак, майте на увазі, якщо ви купили новий роутер з Wi-Fi 6, але ваш пристрій підтримує лише Wi-Fi 5, то для переходу на нове покоління бездротового зв’язку потрібно міняти все апаратне забезпечення.

В основному, пристрої з підтримкою Wi-Fi 6 будуть масово виходити на ринок уже цієї весни. Тому, слідкуйте за новинками і при виникненні будь-яких питань звертайтеся до наших технічних фахівців. Ми зможемо не тільки відповісти на всі Ваші питання, але і підібрати кращі пристрої для Вашого приміщення.

0 Comments

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Обратный звонок